Petr nebo Pavel

Již 15 let máme tu čest z pódia hrát pro potěšení a dobrou náladu.

Více...

Zveme vás srdečně na naše vystoupení. Někdy jsou pravda trochu nezvyklá, to tím, že máme rádí bujaré veselí a dobrou náladu.

Více...

Hrajeme jen pro vás, naše diváky. Právě pro vás máme připavené speciální pozvánky.

Více...

historie | členové | fotogalerie | videoklipy | media | sponzoři

Petr nebo Pavel v médiích24.8.2002 Mladá fronta Dnes: Už deset let s country

Původně bigbítoví muzikanti přitahují příznivce melodické hudby. A přemýšlí o svém druhém kompaktu.

Původně bigbítoví muzikanti se dali na country. Možná i proto zvuk skupiny charakteristické melodickými vícehlasy tepe rytmem, který vhání do těla pohodu značky Petr nebo Pavel.
Lomax

26.7.2001 Český rozhlas Plzeň: Hitparáda - zatím se držíme!

Udrželi jsme se v dalším kole hitparády Českého rozhlasu Plzeň! Strašně díky za Vaše hlasy. Kdo by chtěl pomoct nebo slyšet častěji naše xichti, pošlete prosím koresponďák na adresu Český rozhlas Plzeň, Náměstí míru 10, 320 70 Plzeň a připište "Country hitparáda - Petr nebo Pavel". Díky.
Lomax

25.6.2001 Český rozhlas Plzeň: Rozhovor se skupinou Petr nebo Pavel

Asi v 11.30 na Českém rozhlasu Plzeň na nás prozradil Tonda s Ráďou, že jsme všichni svobodní. Tedy kromě Fandy, to je ale jiný rozměr. Ráďa pochválil všechny místní kapely (Bodlo) a moderátor se naprosto přesvědčil, že jsme nejlepší.
Lomax

10.6.2001 Český rozhlas Plzeň: První úspěchy v hitparádě

Naše CD Málaja Rýba slaví první úspěchy. Vyhráli jsme v soutěži DUEL na rádiu ČR Plzeň, kde jsme porazili jistou americkou kapelu, myslíme si že dost dobrou. Sami jsem se nestačili divit. Ale opravdové divení přišlo až se zprávou, že z této soutěže jsme postoupili do hitparády téhož rádia, kde jsme se s písní Rocky Top umístili hned na třetím místě! Takže poslouchejte s námi hitparády na tomto rádiu a hlasujte podle svého srdce.
Lomax

4.6.2001 Internetové noviny KV36001: Petr nebo Pavel křtí CD

Informace o nás se objevujé v médiích kolem nás, teď bylo na řade internetové KV36001. Jelikož se taky zúčastnili křtu našeho CD 20.5.2001, popisovali zážitky a dojmy a jaké slavné osobnosti se tam objevily. I když my jsme jich objevili daleko víc!
Lomax

28.5.2001 Karlovarsko: Otázka pro Otu Černého - kmotra CD Málaja Rýba

(jst, Karlovarsko): Proč jste se stal právě Vy patronem CD MÁLAJA RÝBA?
Ota Černý: S klukama z kapely se znám již dost dlouho. Již po několik let se pravidelně setkáváme při tenisových turnajích nejen v Praze, ale i jiných městech. A tak jsme se stali kamarády. Když mě poprosili, abych se stal kmotrem jejich CD, nabidku jsem přijal. Jejich muzika se mi líbí, jsou to správní hoši. Nebyl důvod, abych se nad touto poctou nějak rozmýšlel.
(jst)

28.5.2001 Karlovarsko: Článek o křtu našeho CD

BŘEZOVÁ - Karlovarská country kapela Petr nebo Pavel se v pátek dočkala svého debutového alba nazvaného MÁLAJA RÝBA. Slavnostního křtu, který se uskutečnil na Mlýně v Březové, se zúčastnil také kmotr CD, tiskový mluvčí ministra zdravotnictví Ota Černý. "Pozvali jsme pár lidí, sešli se zde všichni naši známí z celé republiky, ale přijeli i kamarádi z Ameriky", řekl nám kapelnik Tonda Poler. O tom, že se zde sešlo pár známych, by se však dalo polemizovat, protože prostranstvtí okolo Mlýna bylo zaplněno téméř třemi stovkami diváků. Na křtu však zahrály také country kapely Cop a Druhý dech. Kmotrem CD karlovarské kapely Petr nebo Pavel se stal Ota Černý. Foto KN VL. MELUZÍN.
(jst)

18.5.2001 Mladá fronta Dnes: Křest CD

Karlovarská kapela Petr nebo Pavel pokřtí přiští pátek své první CD nazvané Málaja Rýba, které nahráli letos v březnu ve studiu Music Servis.
Přestože jejich doménou je country hudba, některými písněmi přesahují i do jiných oblastí. Vedle countryových klasiků a tradicionálů se v repertoáru objevují například Mamas and Papas, Eagles, Beach Boys - skupiny, jejichž poznávacím znamením jsou vícehlasé vokály.

"Původně jsme jako kapela Orfeus hráli asi od pětaosmdesátého bigbít. Vedle toho jsme na mejdanech hráli na akustické kytary a to jsme hráli spíš country. Navíc jsme na konci osmdesátých let se zpěvákem Františkem Němcem a jeho bratrem Jindřichem zpívali písničky Simona a Garfunkela. Vždycky nás bavily na zpěv a sladění náročné vokály. Na vojně se zpěvák věnoval právě country a když se vrátil, zpracoval nás časem tímto směrem. Z toho všeho vzešla současná kapela," říká kytarista, zpěvák a organizátorská duše skupiny Antonín Poler.

Pod názvem Petr nebo Pavel poprvé vystoupili v roce 1991 na country bále ve Vojkovicích. "Dali jsme se v té době dohromady se skupinou Walchaři. Pro nás byli instrumentálními vzory, nikdo na ně v té době neměl. Ti nás do Vojkovic dostali. Když nás na bále chtěl moderátor uvést, uvědomili jsme si, že vlastně nemáme jméno. Hráli jsme tenkrát hlavně na ulicích. Volali jsme na něj ze zákulisí - To je jedno, něco řekni, třeba Petr nebo Pavel. Už jsme u toho zůstali," vysvětluje Poler.

Časem skupina rozšířila obsazení o houslistku Bohuslavu Kohoutovou, za léta existence došlo pouze k výměně na postu kontrabasisty, kterým je dnes Dalimil Lomax Dolejší. Vedle nich, Polera a Františka Němce skupinu dále tvoří bratři Kárníkové - banjista a zpěvák Miroslav a kytarista a zpěvák Radek.
Petr nebo Pavel vystupují dnes především na countrybálech, veselicích a hudebních festivalech. "Prošli jsme také nespočetnou řadou kol Port a Dostavníků. Měli jsme ale pocit, že tam platí jiná pravidla. než kdo co umí a jak hraje. Dnes se to změnilo, ale jako soutěžící se už těchto přehlídek neúčastníme. Jako hosté tam ale rádi vystupujeme," vzpomíná hrající manažer. Kromě toho kapela jezdí o prázdninách po Evropě, kde si na různých místech zakoncertují. Díky těmto cestám si nejen vydělají na příjemnou dovolenou, ale hlavně navážou řadu kontaktů.

V souvislosti s vydaným cédéčkem by se rádi pokusili upozornit na sebe v rádiích, což se již částečně naplňuje, a v televizi. "Chvíli jsme uvažovali, jestli se zkusíme hudbou živit, ale v Čechách se živit jenom country muzikou není dost dobře možné. Petr nebo Pavel je hlavně o tom, že fungujeme dohromady i s partnery jako jedna parta. Lidský rozměr je pro nás důležitější, než všechno ostatní."

Křest CD kapely Petr nebo Pavel se uskuteční 25. kvétna v hotelu Starý mlýn v Březové v podobě zahradní party. V případě nepříznivého počasí se vše odehraje uvnitř. Začátek křtu je v šest hodin večer. Jako první zahraje skupina Druhý dech, po nich jako zváštní host Michal Leicht z bluegrassové kapely Cop. Po něm bude patřit večer skupině Petr nebo Pavel.
Lev Havlíček

2.3.2001 Sokolovský deník (KV + Cheb): Petr nebo Pavel nahrává ve studiu!

Takovéhle Slunce, seno a jahody bylo na titulní stránce Karlovarského, Sokolovského a Chebského deníku 2.3.2001. Cituji: Karlovarská folková kapela ve starorolském studiu Music servis při nazpívání skladby Jarní výlet. U mixážního pultu mistr zvuku Petr Žoček.
V novinách byly hned nad našima dokořán otevřenýma hlavama takový kusy, že jsme je sem museli dát taky, to prostě jinak nešlo.
(Naštěstí jsme nenašli žádnou souvislost s kapelou Petr nebo Pavel).
Lomax