Petr nebo Pavel

Již 15 let máme tu čest z pódia hrát pro potěšení a dobrou náladu.

Více...

Zveme vás srdečně na naše vystoupení. Někdy jsou pravda trochu nezvyklá, to tím, že máme rádí bujaré veselí a dobrou náladu.

Více...

Hrajeme jen pro vás, naše diváky. Právě pro vás máme připavené speciální pozvánky.

Více...

historie | členové | fotogalerie | videoklipy | media | sponzoři

Historie kapely

V minulosti hráli zakládající členové spolu v bigbítové kapele Orfeus. Po ukončení její činnosti se scházeli již jen po hospodách nebo na svých akcích, kde po čase sáhli po kytarách pro zpříjemnění "dlouhých zimních večerů". Pět kytar pro pět muzikantů je opravdu moc, proto netrvalo dlouho a přidalo se postupně banjo, kontrabas, štěrkátka a později housle. Finální sestava byla na světě: Jindra Němec - kontrabas, Fanda Němec - štěrkátka, Radek Kárník - kytara, Míra Kárník - banjo, Tonda Poler - kytara, Bóďa Kohoutová - housle.

Ríša Rychlík - otec názvu Petr nebo Pavel (autor písně "Než mě zahrabou")
Rok 1990 se datuje jako rok vzniku kapely, protože v tomto roce se kapela poprvé představila na pódiu a také získala svůj název. To se odehrálo na countrybále Walchařů, kdy Ríša Rychlík, mandolíňák a známá postava karlovarského country, nás nečekaně pozval na pódium. Teprve při uvádění zjistil, že vlastně nezná jméno kapely. Na dotaz přišla jasná odpověď: "Jak se jmenujem? Petr nebo Pavel, to je jedno, něco si vymysli!". Ohlásil tedy kapelu Petr nebo Pavel. A byli jsme na světě!

Tenkrát jsme nepřemýšleli o nějakých festivalech, natož nahrávání CD, naše parketa byly hospody. Když se naši kamarádi a fanoušci nevešli ke stolu, vyhánělo nás to stále častěji na pódium. To nás více zviditelnilo a ovlivnilo i přístup k hudbě, začali jsme více zkoušet a pečlivěji vybírat repertoár. S účastí na festivalech přišly i první zajímavé nabídky. K naší velké radosti nás zájem diváků a poté i pořadatelů zařadil mezi kapely, s kterými se prostě "počítá".

Zbýval poslední krůček - do nahrávacího studia. Řada fanoušků si naše nahrávky opravdu žádala. Kapela se rozhoupala debutovým "Málaja rýba" (2001), výběrem divácky nejoblíbenějších písní, představeným i na ČT v pořadu Aport. Druhé bonusové album (doplněné videoklipem) s názvem "Co dům dal - aneb bylo hůř" (2004) jsou vyzobané desítky let staré krásné melodie, které jsme měli rádi a kterým paranoidní bolševik nedovolil zaznít. Nechtěli jsme je jen tak nechat zapadat prachem. Obě CD doprovázela série křestů, finální akce probíhaly samozřejmě na Karlovarsku.

V roce 1999 přišel na post kontrabasisty Dalimil Lomax Dolejší a v roce 2002 vystřídal housle Standa Sloup, jinak hraje kapela v původním složení.